czwartek, 8 listopada 2012

Jak wygląda produkcja w Forever Living


Aloe vera gel
Forever Living Products jest światowym potentatem w uprawie Aloe Vera oraz wytwarzaniu i dystrybucji aloesowych produktów dla zdrowia i urody.
Dostarczamy Wam wyroby najwyższej jakości.
Możemy być pewni ich wysokiej klasy, ponieważ jesteśmy właścicielem każdego ogniwa procesu produkcyjnego.

Plantacje aloesowe

Forever Living Products uprawia tysiące akrów żyznej gleby w Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Republice Dominikany.
Zasadzony aloes jest starannie uprawiany przez około 3 lata.
Dojrzałe liście są następnie ręcznie odcinane i błyskawicznie transportowane do zakładu przetwórczego, by miąższ pozostał jak najświeższy i najczystszy.
Oczyszczanie i stabilizacja


Forever aloes
Liście są starannie czyszczone: wielokrotnie płukane w zimnej wodzie oraz myte pod ciśnieniem. Usuwane są wszelkie zabrudzenia, a każdy liść jest sprawdzany, czy nie ma żadnych uszkodzeń. W opatentowanym przez FLP procesie ekstrakcji miąższ oddzielany jest od skóry, niewykorzystywanej i niepożądanej w procesie wytwórczym. Czysty miąższ aloesowy trafia do pojemników ze stali nierdzewnej, gdzie jest dodatkowo filtrowany. Zaraz potem miąższ poddawany jest opatentowanemu procesowi stabilizacji, który chroni go przed utlenianiem i pozwala zachować jego naturalne właściwości.


Wytwarzanie produktów


Forever bright
Po procesie stabilizacji miąższ poddawany jest dokładnym badaniom i analizom laboratoryjnym, które sprawdzają jego czystość i skład. Po zakończeniu testów i uzyskaniu aprobaty miąższ transportuje się do zakładów wytwórczych Aloe Vera of America, gdzie przechodzi serię badań mikrobiologicznych i jakościowych. Po tych badaniach miąższ łączony jest z innymi składnikami lub, w przypadku czystego Miąższu Aloe Vera, od razu wlewany do pojemników. Aby zapewnić jakość produktu, proces napełniania i pieczętowania opakowań kontrolowany jest przez wykwalifikowany personel techniczny. Na koniec pojemniki opatrywane są numerem partii oraz datą ważności, a następnie pakowane do wysyłki.

Gotowe produkty rozsyłane są do wszystkich światowych biur Forever Living Products, skąd trafiają do Dystrybutorów.